Tom Roger 2015-12-29 22:52:21

Terminliste 2018 

Oppdatert oversikt finner du på www.friidrett.no.

gs17-gneist.jpg




Det er utøveren sin oppgave å melde seg på de stevner vedkommende ønsker være med på. For å kunne delta på friidrettstevner må hver utøver opprette en bruker gjennom Min Idrett

Husk at Gneist må betale startkontingent til arrangøren for alle starter hver enkelte har meldt på selv om han / henne ikke deltar. Vær derfor nøye med påmeldingen.

Prøv å unngå etteranmelding som ofte er til dobbel startkontingent.

Det er fullt mulig å melde seg av øvelser før påmeldingsfristen går ut om man blir forhindret i å delta.

For uten alle mesterskap prioriteter Gneist de lokale stevnene som Nornalekene og Pingvinlekene innendørs samt Karabinlekene, Mailekene (Haugesund/avtale Thon Hotell), Framolekene, Strandebarm Friidrettsfestival (avtale Strandebarm Sportell), Stordlekene (skoleovernatting) og Gneistspelen.

For ytterligere informasjon om overnatting og transport, ta kontakt med  Tom Roger Johansen

20. -21. januar Nornalekene Leikvang Friidrettshall  Hjemmeside Nornalekene
2. - 3. februar Inne NM  Bærum Idrettspark Påmelding fellestur
11. -12 februar Pingvinlekene  Hjemmeside Pingvinlekene
11. -12. februar Thon Tyrvinglekene innendørs Hjemmeside Thon Tyrvinglekene innendørs
9. - 11. mars Inne-UM Steinkjer 
7. - 8. april NM terrengløp Osterøy
11. april Fri stafetten (lag settes opp av trenere - alle kan delta)
14. april KM terrengløp Stord 
25. april Gneist stafetten (lag settes opp av trenere - alle kan delta)
1. mai Ask stafetten (lag settes opp av trenere - alle 15 år og eldre kan delta)
5. mai Holmenkollstafetten Oslo (herrelag - uttak trenerne)
11. -13. mai Karabinlekene Fana Stadion (prioritert stevne)
26. - 27. mai Mailekene Haugesund (prioritert stevne)
1. - 3. juni Framolekene Fana Stadion (prioritert stevne)
1. - 3. juni Tjalvelekene Bislet
2. juni NM motbakkeløp (kontakt Torun Aarvik)
15. -17. juni Tyrvinglekene Nadderud/Oslo
16. - 17. juni Hardanger Friidrettsfestival (prioritert stevne-muligheter for overnatting)
21. -24. juni Veidekkelekene Lillehammer
22. -24. juni Gneist Spelen Fana Stadion (prioritert stevne alle bør delta - foreldredugnad)
29. juni - 1. juli Världsungdomsspelen Gøteborg  
hjemmeside 
11. -13. august Stordleikane (prioritert stevne m/fellestur og skoleovernatting, info kommer)
17. -19. august Hoved NM Byrkjelo (Fellestur - info/innbydelse kommer)
24. - 26. august Junior-NM Bislet / Oslo  
(Fellestur - info/innbydelse kommer)
31. august  -2. september Ungdomsmesterskapet Namsos (Fellestur - info/innbydelse kommer)
8. -9. september Lerøylekene Osterøy (13 - 14 åringer / kretsuttak og fellestur fra kretsen)

15. -16. september Bergenslekene Leikvang
13. oktober NM terrengløp lang løype Trondheim



Feil og mangler meldes til Tom Roger Johansen